Нарізаний і упакований хліб з кожним днем все більше затребуваний покупцями. І правда, це зручно, гігієнічно, нарізані машиною шматки рівні, вручну так не вийде. Є можливість пакувати буханці цілком або порційно. А в умовах карантину наявність упаковки стала взагалі обов'язковою умовою. Багато власників пекарень в спілкуванні з нами говорять, що вже не повернуться до продажу хліба та здоби без упаковки, навіть якщо це буде дозволено.
Ця стаття написана в допомогу тим, хто підбирає хліборізку і пакувальну машину.
Відразу обмовимося, що мова йде саме про невеликі пекарні. Для великих цехів необхідні автоматичні лінії. Як правило, вони комплектуються промисловими хліборізками з рамковим механізмом різання продуктивністю від 1000 бух / ч, таких як
Кайман-2, або хліборізками з стрічковими ножами від 3000 шт / год, такими, як
Кайман. Подібні лінії універсальні, перенастраиваются під великий асортимент продукції і працюють з мінімальним використанням ручної праці.
Для малої пекарні ми рекомендуємо використання ручних, напівавтоматичних або автоматичних хліборізок.
Ручні хлеборезки S4 і S5, вироблені італійською компанією Sibread. Машини поставляються в настільному або з розмщенням на підлозі з колесами і гальмом. Різка проводиться подвійною рамою лез з альтернативним вісьовим переміщенням. В наявності є ящик для крихт, планка і хлібний штовхач із нержавіючої сталі. Зусилля штовхача можна регулювати.
Напівавтоматичні хліборізки серій S4S / S5S (Італія) в настільному і підлоговому виконанні
мають регулювання швидкості циклу різання, похилу або горизонтальну робочу площину, регулювання сили штовхача хліба.
Автоматична хліборізка Domina (Словенія) - це модернізований варіант напівавтоматичного моделі. Нарізка хліба виробляється натисканням кнопки. Швидкість різання і висота виробів регулюється. Можлива безперервна робота машини з інтервалом очікування в 5 секунд, також є змазування ножів. Машина випускається в електричному або пневматичному варіанті (6 бар).
Всі ці хлеборезки мають відносно невисоку вартість, легкі в і використанні і обслуговуванні, їх основна відмінність-у кількості можливих налаштувань.
Після того, як хліб нарізаний, його потрібно упакувати. Оптимальним рішенням в даному випадку є наявність пакувального столу Impex PT з наддувом пакетів, який ставиться в безпосередній близькості від будь-якої їз перерахованих хліборізок. Якщо такого стола немає, то на підготовку пакетів йде багато часу, набагато більше, ніж безпосередньо на нарізку хліба. Так як процес нарізування і упаковки обов'язково повинен проводитися синхронно, то для упаковки виробів без такого пакувального столу доведеться ставити не одного, а двох або трьох працівників.
Після того, як нарізаний хліб поміщений в пакет, його закривають скобою за допомогою ручного або ножного кліпсатора. Залежно від моделі кліпсатора можливе застосування датирувальника для встановлення дати.