Плавники (жиротопки, маслоплавці, томилки-жиротопки) призначені для розтоплення твердих або заморожених блоків жиру тваринного та рослинного походження (масло вершкове, маргарин, какао-масло, шоколад, шоколадна глазур та ін.), соків та підтримання у розплавленому стані .
Агрегати широко використовуються в промисловості при виробництві маргаринів, комбінованих масел, морозива, згущеного молока, начинок, кремів, мазей, мастил та ін.
Наше підприємство пропонує жиротопки різної форми та обсягів, із сорочкою обігріву під пару або воду (гліцерин). Можливе також виготовлення жиротопок із суміщеним способом обігріву (пар + ТЕНи).
На вимогу замовника жиротопки можуть бути укомплектовані широким спектром додаткового обладнання (мішалками різних типів, фрезами, насосами тощо), а також системами автоматичного керування з урахуванням індивідуальних вимог замовника.
Пристрій жироплавника з паровим нагріванням
Пристрій прямокутного жироплавника з паровою сорочкою виконується за схемою тришарової ємності, якщо використовується змійовик, або за схемою двошарової ємності, якщо використовуються штрипси. У разі використання змійовика, виконаного з труби, внутрішня та середня стінки жироплавника утворюють сорочку, яка заповнюється проміжним теплоносієм.
При цьому нагрівання проміжного теплоносія відбувається при проходженні пари по змійовику.
У порожнині між середньою та зовнішньою стінками розташований теплоізолюючий матеріал, що має подвійне призначення.
По-перше, при його використанні значно знижуються втрати, і практично все тепло передається продукту.
По-друге, зовнішня стінка жироплавника не нагрівається до високої температури, що дозволяє уникнути опіків персоналу.
У верхній частині жироплавника встановлена решітка, що обігрівається, виконана з труб квадратного перерізу (обігрів відбувається за рахунок пари або нагрітого проміжного теплоносія). На цю решітку поміщаються жорсткі жирові блоки.
Розмір і форма ґрат, а також розмір і форма осередку ґрат, обумовлені продуктивністю жироплавника та габаритними розмірами самого продукту (розмірами блоку продукту). Грати парової жиротопки виготовлені з нержавіючої труби і виконані в швидкознімному варіанті.
Для запобігання тепловтратам, а також з метою захисту від розбризкування, над трубними гратами встановлюється захисний кожух із дверцятами, що забезпечує можливість завантаження блоків продукту. Внутрішнє дно жиротопки має похилу форму, що дозволяє значно полегшити процес розвантаження розплавленого продукту. Парова жиротопка забезпечується системою управління нагріву, яка виконана на базі електронного вимірювача-регулятора температури.
Влаштування жироплавника з електричним (ТЕНовим) нагріванням
Прямокутна або квадратна жиротопка з електричним нагріванням є термоізольованою тришаровою ємністю, яка виконана із харчової нержавіючої сталі. Жиротопка (маслотопка) з електричним нагріванням встановлюється на опори, що регулюються по висоті, і має плоске або похиле дно. У верхній частині жиротопки встановлені трубні решітки із захисним кожухом. Внутрішній шар жироплавника називається сорочкою, і заповнюється теплоносієм, як застосовується харчовий гліцерин або вода. Переміщення теплоносія за контуром нагрівання здійснюється циркуляційним насосом. Нагрів теплоносія відбувається за допомогою ТЕНів. Зовнішній шар жиротопки має термоізоляційний наповнювач, що захищає персонал від опіків, а також сприяє раціональнішому використанню тепла нагрітого теплоносія.
Електрична жиротопка забезпечується системою керування нагріванням, виконаною на базі двоканального вимірника-регулятора температури та системи керування роботою ТЕНів.
Додаткове оснащення для жироплавника
Будь-яке обладнання по ТЗ Замовника можна обладнати додатковим оснащенням у будь-яких обсягах та комплектації:
повністю автоматичною системою управління з сенсорною TOUCH-панеллю із загальним промисловим багатоканальним програмованим контролером для повного контролю та управління, температурними, тимчасовими та перемішуючими режимами, а також управлінням насосного та гомогенізуючого обладнання.
системою звукової та світлової сигналізації
системою захисту від “сухого ходу”
таймерами та реле часу
системами моногамного або багаторівневого а також суміщеного нагрівання/охолодження
циркуляційними високотемпературними насосами для теплоносія
датчиками рівня (механічними, ультразвуковими, лазерними,
перетворювачами тиску)
тензометричними датчиками
системами автоматичного вакуумування або нагнітання, а також
упорскування гострої пари в продукт
перемішуючими пристроями тихохідними та швидкохідними, будь-який
Зміни.
високотемпературними харчовими, у т.ч. і самовсмоктуючими насосами
та гомогенізаторами
Відгуки
Відгуків немає, поки що.